Kazıcı ve Yükleyici için Tartım Sistemi (Kepçe Kantarı)

AVIONI® iLoader Her türde ve farklı tonajda Yükleyiciye (Front Loader) uygulanabilecek sade ve kullanışlı bir sistemdir. Sesli ve görsel uyarı ekranı ve gelişmiş CANbus işlemcisi ile, tavsiye edilen koşullarda kullanıldığı müddetçe en fazla ±%1 sapma payı ile ölçüm sağlamaktadır.

iLoader Yükleyici Tartım Sistemi;
  • Suya ve toza dayanıklı IP67 sensörler ile kaldırılan yük görüntülenmesi,
  • Hızlı kurulum ve ekran üzerinden kalibrasyon (bilgisayara gerek yoktur)
  • Kamyon kapasitesi tanımlama ve kapasite aşımında uyarı
  • Müşteri, malzeme ve kamyon tanımlama
  • gibi özelliklere sahiptir.
Sistemin çalışması ile AÇI ve hidrolik BASINÇ sensöründen gelen sinyal ve CAN mesajları kontrol edilir. Eğer herhangi bir sensörden bilgi gelmiyorsa ekranda ilgili alarm mesajı görüntülenir, sesli uyarı (Buzzer) duyulur.

Önemli Uyarı: Tartım değerleri bilgi amaçlıdır. Resmi kantar fişi yerine geçmez.

Tartım Kaydı:
Dokunmatik ekrandaki EKLE butonuna her basıldığında (yada otomatik) tartılan her kova TOPLAM yüke eklenir. Sistem kapatılıp açılsa bile, SIFIRLA butonuna basılmadığı müddetçe toplam yük hafızada saklanır.
Bu özellik sayesinde, iLoader Yükleyici Tartım Sistemi ile yükleme yapılan kamyonların taşıdığı yük, kantara gitmeye gerek kalmadan hesaplanabilmektedir. Dahili karakutu sayesinde, geriye doğru 4 milyon tartımın bilgisi (yaklaşık 20 yıllık veri) ekranda kayıt altındadır.

Opsiyonel Kamera:
Gelişmiş özellikli iLoader ekranı sayesinde, yükleyiciye Geri Görüş Kamerası bağlanabilmektedir. Böylece iLoader ekranı üzerinden hem tartım hem de kamera aynı anda izlenmektedir.

Opsiyonel Yazıcı:
Toplam tartım ve yükleme sayısını (kova sayısı), müşteri ve kamyon plakası ile birlikte gösteren çıktı, araç içi yazıcıdan alınabilmektedir.


Örnek Uygulamalarımız


@Giresun

@Yozgat

@İstanbul

@Balıkesir

@SomaFORMEN dergisi Eylül 2018 sayısındaki LOADER TARTIM SİSTEMİ haberimiz için BURAYI ziyaret edebilirsiniz.